-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Mbledhja e deputetëve të opozitës, Salianji: Kush voton pro qeverisë të përjashtohet

Kryesoret

Ditën e sotme deputetët e PD-së kanë zhvilluar mbledhjes së ligjvënësve opozitarë.

Mësohet se gjatë takimit deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka kërkuar që kushdo që voton pro qeverisë, të përjashtohet nga Grupi i PD-së.

“Të kemi qëndrim të qartë për reformën zgjedhore, ka vite që jam shprehur për lista të hapura, por duhet të qartësojmë “pazarin” për lista me primaret.

Kushdo që voton pro qeverisë dhe bashkohet me ta në kundërshtim me vullnetin e shumicës së grupit parlamentar të PDSH duhet të përjashtohet nga grupi. Formacionet ndihmës-qeveritare nuk mund të kamuflohen si deputetë opozitarë”, është shprehur Salianji.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit