-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Disa vatra zjarri aktive në Fier, ndërhyrje nga ajri në disa zona

Kryesoret

Një situatë problematike me zjarret është paraqitur sot në zonat përreth Fierit ku momentalisht numërohen disa vatra aktive.

Në disa zona terreni i vështirë për ndërhyrje dhe era kanë favorizuar flakët.

Mësohet se në vatrën e zjarrit në Darzezë po operohet me ndërhyrje nga ajri me anë të helikopterit.

Në ndihmë të zjarrfikësve janë angazhuar me mjete rrethanore edhe banorë të zonës.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit