-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

U dënua me 15 vjet burg, SPAK kërkon në Apel prishjen e vendimit për Vis Bardhin

Kryesoret

SPAK ka apeluar vendimin për dënimin me 15 vjet burgim të bashkëpuntorit të Drejtësisë, Ervis Bardhi, i cili tregoi implikimin e Çapjave dhe 3 personave të tjerë në ngjarjen kriminale ku mbeti i vrarë Gentian dhe Nezir Begiri në Elbasan.

Në prill 202 ai u dënua me 15 vjet burg ndërsa Prokuroria e Posaçme kishte kërkuar për të një dënim me vetëm 6 vjet burgim.

Sipas Apelimit të prokurorisë, masa e dënimit me 15 vjet burgim e dhënë nga GJKKO-ja, nuk e justifikon faktin e bërjes së drejtësisë, duke ashpërsuar politikën penale tek personi që shfaqi vullnet për të bashkëpunuar.

Nisur nga kjo situatë prokuroria kërkon në Apel, prishjen e vendimit për pjesën takuese të Ervis Bardhit, duke e deklaruar këtë të fundit fajtor për 3 vepra penale të rënda dhe dënimit e tij me 6 vjet heqje lirie.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit