-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Nëna vajton mbi varrin e Kacifasit: Kostandini është ylli i Vorio Epirit!

Kryesoret

Në 5-vjetorin e vrasjes se Konstantinos Katsifas në fshatin Bularat është organizuar një ceremoni nga familjaret e tij në varrin ku prehen eshtrat. Nëna e tij ka akuzuar qeverinë Rama për vrasjen e djalit.

“Sakrifica jone nuk do te shuhet dhe përpjekjet tona nuk do të mbarojnë. Kostandini është nje yll i Vorio Epirit edhe pse Rama nuk do të mundet të burgosë nje komb.

Heronjte nuk burgosen. Kostandini na jep force nga qielli. Te gjithe deputetët jane të pa fe qe harruan trimat qe rane per liri. Ata perfitojne nga sakrifica e Kostandinit tim. I perjetshem qofte ai” tha ajo, sipas Faxnews.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit