-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Prodhonin dhe shisnin lëndë narkotike, arrestohen dy gjirokastritët

Kryesoret

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga dy persona për prodhim dhe shitje së lëndëve narkotike.

Dy të arrestuarit janë 35-vjeçar me inicialet, E. B. dhe 25-vjeçari me inicialet D. H.

Gjatë kontrollit në banesat e dy të arrestuarve janë gjetur 253 fara cannabis sativa, 236 gramë kokainë dhe 2 peshore elektronike, të cilat u sekuestruan cilësinë e provës materiale, bashkë me 3 celularë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit