-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

FOTO/ Halloween edhe në familjen Biden! Ja si u veshën presidenti dhe zonja e parë

Kryesoret

Presidenti amerikan, Joe Biden dhe zonja e parë, Jill Biden, hynë në frymën e Halloween-it teksa mirëpritën një grup fëmijësh me fat në Shtëpinë e Bardhë për mashtrim të hënën.

Presidenti nuk kishte veshur një kostum me motivet e frikshme të festës, por bashkëshortja u vesh si kafsha shtëpiake e çiftit, macja Willow, me një fustan gri, veshë maceje, një hundë dhe mustaqe dhe një bisht.

Përpara shpërndarjes së ushqimeve, Jill lexoi nga libri për fëmijë ”Ten Pumpkins Spooky on the South Lawn”.

Leximi vazhdoi me temën e mbrëmjes ”Hallo-READ!”, të cilën zonja e parë e zgjodhi si një mjet për të nxjerrë në pah përrallat dhe personazhet e famshme letrare, tregimet e fantazmave dhe atë që Shtëpia e Bardhë e përshkroi si “drithërima drithëruese e leximit”.

Pas historisë, presidenti dhe zonja e parë mirëpritën studentët e shkollave publike lokale dhe fëmijët, ku morën karamele dhe libra në dyert e Shtëpisë së Bardhë.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit