-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Emocionuese! Djemtë e heroit Afrim Bunjaku thërrasin emrin e babait me tifozët në “Air Albania”

Kryesoret

Shqipëria barazoi pa gola me Ishujt Faroe në “Air Albania” në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024.

Kualifikimi historik në “Euro 2024”, Shqipëria në vazon e dytë? 

Kuqezinjtë siguruan kualifikimin në barazimin 1-1 me Moldvinë, derisa mbrëmë u nevojitej vetëm një pikë për ta ruajt vendin e parë në grup dhe këtë e realizuan me sukses.

“Nota për lojtarët”, ja si vlerësohen kuqezinjtë për ndeshjen kundër Ishujve Faroe

Në stadium pati një surprizë të bukur ku mes shumë tifozësh ishte i pranishëm dhe djali i heroit, Afrim Bunjaku, efektivit të policisë së Kosovës që mbeti i vrarë nga një sulm terrorist në Veri më 24 shtator.

Së bashku me tifozët e tjerë, ai thërriste emrin e babait të tij, derisa vërehej në fytyra e tyre emocioni i madh dhe në të njëjtën kohë edhe pikëllimi.

“Shqiponjat drejt Berlinit”, ja cilat janë 20 kombëtaret e kualifikuara në “EURO 2024” deri më tani

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit