-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Cili është destinacioni më i mirë europian për këtë Krishtlindje?

Kryesoret

Qyteti rumun i Krajovës është renditur në vendin e parë për tregun e Krishtlindjeve të këtij viti nga “Europian Best Destinations”.

Në qendër të tregut të Krishtlindjeve është vendosur një pemë 20 metra e lartë e zbukuruar nga 20 milion drita.

Zgjedhja u bë mes tregjeve më të famshme të Krishtlindjeve ku e dyta u rendit Londra. Dekorimet festive te fundvitit kanë përfshirë të gjithë qendrën e qytetit te Krajovës.

Vitin e kaluar, Krajova renditej në vendin e gjashtë për tregun festiv të Krishtlindjes.

Kreativiteti i tregut të Krishtlindjeve e ka shndërruar Krajovën në një destinacion unik dhe mahnitës për të gjithë turistët vendas e të huaj.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit