-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

rumania

13 vite pritje, Bullgaria dhe Rumania i bashkohen zonës Schengen

Bullgaria dhe Rumania iu bashkuan zonës së lëvizjes së lirë Schengen, të dielën, duke u futur kështu në listën e vendeve të tjera të...

Rumania dhe Bullgaria dakortësohen pjesërisht për në Schengen

Rumania dhe Bullgaria kanë arritur marrëveshje me Austrinë për t’iu bashkuar zonës për lëvizje të lirë, Schengen nga ajri dhe deti, prej marsit të...

Zjarr në një bujtinë, 5 të vdekur

Së paku pesë njerëz kanë vdekur si pasojë e një zjarri që e përfshiu një bujtinë në një fshat në veri të kryeqytetit të...

Cili është destinacioni më i mirë europian për këtë Krishtlindje?

Qyteti rumun i Krajovës është renditur në vendin e parë për tregun e Krishtlindjeve të këtij viti nga "Europian Best Destinations". Në qendër të tregut...

Sulmi në veri, KFOR njofton shtimin e mbi 300 ushtarëve britanikë dhe rumunë në kufi

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR për mes një postimi në llogarinë Facebook ka njoftuar për shtimin e trupave nga Britania e Madhe dhe...

Çfarë i bashkon grupet ultranacionaliste serbe dhe rumune?

Tifozët rumunë duke mbajtur një pankartë me mbishkrimin në serbisht "Kosova është Serbi" gjatë ndeshjes kualifikuese të futbollit të EURO 2024, ndërmjet Rumanisë dhe...

Si i ka goditur lufta në Ukrainë qytetet kufitare të Rumanisë?

Rreth 60 për qind e ujit në lumin Danub rrjedh nëpër degën Kilia, e cila më pas ndahet nëpër rrugë të ndryshme derisa të...

Federata e Futbollit të Kosovës: Të pakënaqur me vendimin e UEFA-s, do të ndjekim çështjen

UEFA mori vendim që ta dënojë Rumaninë vetëm me 52 mijë euro dhe me një ndeshje pa tifozë në shtëpi pas thirrjeve raciste dhe...

UEFA dënon Rumaninë për banderolën kundër Kosovës, vendimi…

UEFA ka dënuar me 52 mijë euro gjobë dhe një ndeshje pa tifozë skuadrën kombëtare të futbollit të Rumanisë, për banderolën që tifozët e...

UEFA zyrtarisht hap procedurë disiplinore ndaj Rumanisë

UEFA ka njoftuar zyrtarisht se ka hapur procedurë disiplinore ndaj Federatës së Futbollit të Rumanisë. Rumania e mposhti Kosovën 2-0 në Bukuresht, por ndeshja u...

Latest news

/5pyetjet.al