-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Italiani godet me thikë për vdekje shqiptarin

Kryesoret

Karabinierët e Folignos në Itali kanë nisur hetimin ndaj një 55-vjeçari Italian i cili ka plagosur një 30 vjeçar shqiptar.

Sipas karabinierëve, i plagosuri dhe sulmuesi ishin takuar në një lokal  dhe rrugës për në shtëpi  kishin nisur të debatonin dhe ofendoheshin me njëri-tjetrin.

Më pas 55-vjeçari Italian e kishte qëlluar shqiptarin  me grusht në fytyrë duke e bërë atë të bjerë përtokë.

Më tej, pasi kishte hyrë në shtëpi, ka marrë një thikë kuzhine dhe ka tentuar të godasë shqiptarin.

30-vjeçari ka arritur të bllokojë goditjen me dorën e majtë, duke i shkaktuar prerjen, më pas është ngritur dhe është dërguar në spital nga të afërmit e tij.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit