-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Dridhet toka! Dy tërmete të forta godasin Serbinë

Kryesoret

Tërmetet me magnitudë 4.2 dhe 3.8 ballë të shkallës Rihter kanë goditur mëngjesin e së enjtes zonën e Serbisë qendrore.

Sipas të dhënave zyrtare, tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 10 kilometrash dhe ka goditur një zonë që ndodhet 51 kilometra në verilindje të Kragujevcit.

Për momentin nuk ka informacione për persona të lënduar apo dëme të mundshme materiale.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit