-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

VIDEO/ Turistët të bllokuar në Korab, vjen KFOR-i për t’i shpëtuar

Kryesoret

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka publikuar pamjet nga helikopteri dhe njofton se në bashkëpunim me KFOR-in po zhvillohet operacioni i shpëtimit të dy turistëve zviceranë, të bllokuar pranë malit të Korabit.

“Menjëherë pas marrjes së njoftimit, për kërkimin e dy turistëve zviceranë, të bllokuar pranë malit të Korabit, u nisën 7 forca të policisë së rendit, 2 forca të policisë kufitare dhe disa banorë të zonës së njësisë administrative Kala e Dodës. Dy turistët u gjetën në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Stukturat Kombëtare të Mbrojtjes Civile, në bashkëpunim edhe me Policinë e Shtetit janë angazhuar në orët e para të mëngjesit për të vlerësuar mënyrën e ndërhyrjes, për shkak të terrenit të vështirë. Në këto momente po fillon operacioni i shpëtimit, me tërheqje nga lartësia, në bashkëpunim edhe me KFOR” shkruan ai.

Bie ortek në malin e Korabit, dy turistë ngelin mes dëborës

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit