-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Gjykata s’i heq sekuestron HEC-it të Breçanit

Kryesoret

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar e drejtuar nga gjyqtari Engert Pëllumbi la sot në fuqi vendimin e shkallës së parë për sekuestrimin e HEC “Dritës” në pronësi të ish-drejtuesit të Lartë të Policisë, Erzen Breçani.

Erzen Breçani u arrestua për përkrahje dhe pastrim parash pas zbardhjes së disa bisedave ne aplikacionin “SKY ECC”, ku në pranga përfunduan disa persona, mes tyre edhe shefi i hetimit të krimeve Dedan Gjoni.

Djali i Breçanit është shpallur në kërkim për trafik kokaine. Kundër këtij vendimi mund të bëhet rekurs në Gjykatën e Lartë, brenda 45 ditëve.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit