-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Bardhi njeh Berishën si kryetar dhe bën thirrjen për Bashën

Kryesoret

Pasi u bashkuan deputetët e Rithemelimit, Gazment Bardhi së bashku me Flamur Nokën kanë nisur takimet.

Nga ndalesa e parë në qytetin e Shkodrës, i pyetur nga gazetarët nëse tashmë e njeh Sali Berishën si kryetar, Gazment Bardhi thotë se respekton vendimin e shumicës së anëtarëve.

“Kjo është e qartë në gjithë përgjigjet që kam dhënë. Sa kohë e kanë zgjedhur shumica e anëtarëve unë dhe cilido duhet të respektojë vullnetin e shumicës së anëtarëve të partisë”, tha Bardhi.
Sipas Bardhit demokratët po ndjekin rrugën e duhur për të rëzuar Ramën.
Ftesë për Bashën?

“Unë besoj se secili duhet të jetë në PD, nuk dua ti ndaj demokratët në grupime. Secili e ka vendin në PD, krah demokratëve përballë Ramës. Cilido zgjedh rrugë tjetër nuk përfaqëson PD”, tha Bardhi.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit