-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Napoli pa identitet, barazon ndaj Genoas dhe “zhytet” në renditje

Kryesoret

Napoli vazhdon të hedhë hapa fals këtë sezon, një tjetër ndeshje pa fitore ishte ajo e sotmja përballë Genoas sfidë e mbyllur në barazim 1-1 në “Maradona”.

Pjesa e parë pa Kampionët e Italisë të dominonin por pa gjetur golin, menjëherë në të dytën Genoa zhbllokoi menjëherë rezultatin duke gjetur golin në minutën e 47-të.

Pas golit të pësuar Napoli kërkoi thuajse me dëshpërim të rikthehej në ndeshje, shumë goditje drejt portës dhe magjitë e Kvaratskhelias nuk mjaftuan për të rikthyer barazpeshën.

Në minutën e 90-të Ngonge gjeti rrjetën me një kthim të bukur brenda zonës por gjithçka u mbyll në shifrat 1-1.

Të besuarit e Mazzarrit ngelen në vendin e dhjetë në Serie A, me zonën Champions që largohet gjithnjë më shumë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit