-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Zyrtari gjerman “shuplakë” Vuçiçit: Regjim autoritar

Kryesoret

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme të Bundestagut, Michael Roth akuzoi se Serbia gjithnjë e më shumë po ngjan në një regjim autoritar.

“Serbia tingëllon gjithnjë e më shumë si një regjim autoritar. Presidenti Vuçiç mban një fjalim për festën kombëtare, i cili transmetohet drejtpërdrejt përmes altoparlantëve në sheshin kryesor të Beogradit.

Të dashur miq në Bashkimin Evropian dhe SHBA, më thoni nëse kjo ndodh në ndonjë demokraci tjetër”, shkroi Roth. Parlamenti Evropian ka miratuar një rezolutë ku kërkohet që të bëhet një hetim ndërkombëtar në lidhje me manipulimet e mundshme të zgjedhjeve të 17 dhjetorit.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit