-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

90 mijë € dhe mbiemri i tretë/ Avokati: Ja çfarë fsheh gjyqtarja e dosjes së Berishës

Kryesoret

Prej ditësh në Tiranë po lakohet në media dhe paralajmërohet zbulimi i detajeve të dyshimta për të shkuarën e gjyqtares që ka në dorë dosjen e Sali Berishës, Irena Gjoka.

Avokati Genc Gjokutaj, që mbron ish-kryeministrin përmes një statusi në rrjetin social Facebook zbulon detaje në lidhje me atë që thotë se ka informacione që kompromentojnë figurën e gjyqtares.

“Irena Gjoka (Maneku) Kryetarja e GjKKO i është dashur mbiemri Spata dhe për këtë arsye ka siguruar një çertifikatë false në Shqipëri!

Qëllimi ka qenë për t’u martuar me një shtetas grek!

Ky falsifikim është identifikuar nga Komisariati i Policisë së Janinës!

Zonja Irena Maneku Gjoka Spata ka edhe gjurmët daltiloskopike të gishtave në kartelën e saj në Policinë e Janinës!

Në vitin 2017 ka bërë një blerje afro 90 mijë € në Greqi për të cilën ka marrë 20% të faturës së blerjes mbrapsht!

Kaq për sot” shkruan ai.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit