-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Premier League/ Nuk ka surpriza në ‘Anfield’, Liverpool merr 3 pikët dhe kreun

Kryesoret

Një ndeshje nën presion ishte ajo e Liverpool ndaj Sheffield United mbrëmjen e sotme.

‘The Reds’ të detyruar nga triumfet e Manchester Cityt dhe Arsenal, ndoqën ritmin e tyre duke triumfuar 3-1 në ‘Anfeld’, që beson se këtë vit është momenti për tu rikthyer tek tituli,

Darwin Nunez ishte ai që hapi sfidën  në mintutën  e 17-të. Një avantazh që rezistoi në pjesën e parë por që u barazua nga një autogol i Bradley, që çoi shifrat në 1-1.

Nën korin e tifozerisë vendase, Liverpool u ngrit në sulm, me Mac Allister dhe Gakpo që vulosën sfidën me nga një gol personal.

Tre pik për Jurgen klopp dhe të tijët që rikthehen menjëherë në krye të Premier League me 70 pik.

Arsenal rrëzohet në vendin e dytë në më pak se brenda 24 orëve në kuotën e 68 pikëve, 1 më shumë se Man.City në vendin e tretë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit