-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

5 mijë Euro për emigrant, 26 të arrestuar, mes tyre 4 policë, 1 milion Euro cash

Kryesoret

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku njoftoi zyrtarisht se 26 persona janë arrestuar, mes tyre 4 efektivë policie dhe gjithashtu janë sekuestruar mbi 1 milion Euro të një rrjeti trafiku të klandestinëve që është goditur.

Skema
Nga hetimet ka rezultuar se 15 subjekte private siguronin kontrata pune për qytetarë nga Bangladeshi dhe shtete të tjera kundrejt 5 mijë Eurove. Pasi i prisnin në Rinas dhe merrnin shumën përkatëse, emigrantët largoheshin drejt vendeve të BE-së.

Katër policët e arrestuar;
Altin Hasani
Edmond Braja
Arjel Hoxha
Ermal Hoxha

U sekuestruan;
400 mijë euro
700 mijë dollarë amerikane
13 automjete
50 telefona
3 pistoletë
1 çifte
50 fishkë
4 laptopë
4 mijë paund
Doza kokaine kanabis

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit