-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Skandali me TIMS-in, Rrumbullaku: I jap llogari vetëm drejtësisë dhe komisionit

Kryesoret

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku nuk pranoi që të fliste për skandalin me sistemin TIMS dhe arrestin për shefin e IT-së, Ervin Muça. Zyrtari më i lartë i policisë tha se jep llogari vetëm përpara dy institucioneve.

Unë i jap llogari drejtësisë dhe komisionit hetimor parlamentar. Ligji parashikon që kur lind një problematikë dhe vendimi i gjykatës në raport me problematikën, regjistrimi i procedimit është bërë nga policia. Në përfundim drejtuesi i departamentit ka qenë i pezulluar. Kur drejtësia do të thotë fjalën e vet, pezullimi përfundon” tha ai.

Vjedhja e TIMS-it, Ervin Muça: Jam i pafajshëm

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit