-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Para nga krimi në Britani, shkatërrohet grupi i shqiptarëve

Kryesoret

Një rrjet xhandarësh kanë arritur të kapin gati 200 sende të vjedhura.

Ata u drejtuan drejt komunës Vaunage, të cilave iu bashkua edhe një ekuipazh i Nimes nga policia kombëtare. Automjeti u kap. Në bord u arrestuan dy shtetas shqiptarë dhe u zbuluan jo më pak se 195 sende të vjedhura (bizhuteri, alkool, para, sende dixhitale, parfum etj.).

“Disa nga viktimat tashmë janë identifikuar dhe sendet e vjedhura janë kthyer.” , tregoi grupi i xhandarmërisë së Gardës. Dy të akuzuarit janë vënë në “arrest policor dhe për veprimet e tyre do të përgjigjen para gjykatave. Ndërkohë, duke qenë në gjendje të parregullt në territor, janë vendosur në qendrën e ndalimit administrativ”, ka saktësuar xhandarmëria.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit