-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Tentoi të digjte gruan me benzinë, dënohet me 12 vjet burg shqiptari në Greqi

Kryesoret

Një dënim total prej 12 vitesh burgim është vendosur nga Gjykata e Vogël e Jurisë së Volos për një shtetas shqiptar 52-vjeçar dhe një i burgosur i përkohshëm në burg, për tentativë vrasje dhe zjarrvënie në tentativë.

Siç raporton magnesianews, duke cituar aktakuzën, 52-vjeçari sot, me profesion ndërtues, më 29 dhjetor 2022 ka larë me benzinë ​​ish-bashkëshorten , teksa ajo po dilte nga makina e saj me djalin e tyre 17-vjeçar. Në e pallatit ku ajo banon, ndërsa ai ka hedhur edhe benzinë ​​mbi makinën duke e kërcënuar se do ta djegë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit