-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

PD bën denoncimin për Agron Malajn: Përfiton nga fondet, paguhet dhe për inceneratoin

Kryesoret

Denisa Vata, kryetare e degës së PD-së së Matit ka bërë një akuzë ndaj Agron Malaj se ka përfituar nga fondet publike në mënyrë të drejtpërdrejtë ose përmes familjarëve të tij.

Sipas Vatës Agron Malaj se ka përfituar nga fondet publike në mënyrë të drejtpërdrejtë ose përmes familjarëve të tij.

Vata tha se Agron Malaj ka përfituar me anë të vëllait të tij Fatos Malaj, i cili zotëron 5 shoqëri tregtare.

5 kompanitë janë:Global Security ShPK ku përfiton 30 mijë euro në muaj me katër kamera të vendosuara për të ruajtur inceneratorin e Tiranës që nuk ekziston., Traja Madhesh” shkpk, Shoqëria “Arm Apbania shpk”, hoqëria e Army Gard, Shoqëria “Hotel La brisa”shpk

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit