-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Goditje e madhe në Turqi, kapen 36 persona të lidhur me ISIS

Kryesoret

Autoritetet turke kanë arrestuar 36 persona për lidhje të dyshuara me ISIS, në operacionet e kryera në katër provinca, tha të dielën ministri i Brendshëm Ali Yerlikaya.

Në një postim në platformën e mediave sociale X, Yerlikaya tha se policia kishte sekuestruar të dyshuar për të cilët u zbulua se ishin aktivë brenda DEASH-it dhe kanë ndihmuar në financimin dhe sigurimin e furnizimeve për grupin terrorist, raportoi Reuters.

Policia ka sekuestruar gjithashtu disa armë gjahu dhe pistoleta pa leje si pjesë e operacioneve, tha ministri.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit