-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Inskenoi vdekjen e tij, Davide Pecorrelli ‘paketohet’ drejt Shqipërisë

Kryesoret

Gjykata e Perugias ka miratuar ekstradimin e Davide Pecorellit në Shqipëri.

49-vjeçari italian, është dënuar me 4 vite burg nga Gjykata e Pukës muajn e kaluar.

Një figurë e njohur në vendin tonë. Në të kaluarën Pecorelli inskenoi vdekjen e tij në Shqipëri, kjo për tju shmangur borxheve që kishte në vendin e tijë.

Ndaj tij kishte një urdhër arresti të firmosur në vitin 2022, për veprat penale të mashtrimit, përdhosjes së varreve, pengimit të drejtësisë, shkatërrimit të pronës me zjarr dhe kalimit të paligjshëm të kufirit.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit