-sidi education-spot_img
20.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

‘SPAK ka bërë mashtrim topotgrafik’, Argita Malltezi: Procesi ndaj Berishës politik

Kryesoret

Vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha, Argita Malltezi gjatë një konferencë për median ka deklaruar se procesi ndaj Berishës është politik.

Nuk kanë munguar as akuzat ndaj SPAK pasi sipas saj Prokuroria e Posaçme ka shtuar se ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Edi Rama në vitin 2006.

“Procesi ndaj Sali Berishës është politik. Altin Dumani, Millonai dhe Kraja po bëjnë një proces fiktiv ndaj Berishës. Ka falsifikime nga hetuesit për procesin ndaj Sali Berisha. Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Edi Rama në vitin 2006. SPAK ka bërë mashtrim topografik në çështje”, tha ajo.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit