-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Muriqi e mbyll edicionin me gol

Kryesoret

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi e mbyll me gol sezonin në La Liga me Majorkën. Sulmuesi shënoi golin e barazimit në fund të kohës së rregullt ndaj Getafes.

Skuadra e Getafes kaloi e parë në epërsi në minutën e 48-të me golin e shënuar nga mbrojtësi Gaston Alvarez.

Muriqi u fut në lojë në minutën e 57-të, ndërsa realizoi golin e barazimit për Mallorcan në minutën e 90-të. Tre minuta më pas mbrojtësi i krahut Pablo Maffeo shënoi golin e fitores.

Në total Muriqi për Mallorcan ka shënuar shtatë gola dhe dy asistime këtë edicion. Mallorca edicionin e përfundoi në vendin e 14-të me 40 pikë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit