-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Partia e Lirisë kundër projektrezolutës së PS, Blushi: Shqipëria kampione e korrupsionit

Kryesoret

Partia e Lirisë është shprehur kundër projektrezolutës së PS-së për korrupsionin. Sekretari i Përgjithshëm Tedi Blushi në një dalje për mediat tha se Shqipëria është kampione e korrupsionit dhe Partia e Lirisë distancohet hapur nga kjo rezolutë.

“Kryehajduti Edi Rama, ideatori dhe përfituesi kryesor i korrupsionit të shfrenuar në çdo qelizë të pushtetit, që ka vjedhur pa pushim taksat e shqiptarëve me bandën e tij “rilindase”, që ka kriminalizuar pushtetin e zgjedhjet dhe ka kapur për fyti drejtësinë nuk mund të kërkojë konsensus për luftën kundër korrupsionit”, tha Blushi.

Gjithashtu ai shprehet se “Asnjë kompromis kurrë nuk mund dhe nuk duhet absolutisht që të ketë me këtë monstër të korrupsionit, si Edi Rama. Betejë deri në fund me këta hajdutë tashmë të diskredituar, të dalë boje dhe me shpatulla pas murit”.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit