-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Osmani: NATO është fati i Kosovës

Kryesoret

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar pasi Asambleja Parlamentare e NATO-s miratoi avancimin e statusit të Kosovës.

Presidentja Osmani përmes një shkrimi në X shprehet se “Mirënjohës për të gjithë anëtarët që votuan në favor të ngritjes së statusit të Kosovës në atë të një anëtari të asociuar.

NATO është fati i Kosovës dhe kjo lëvizje do të sigurojë që zëri i njerëzve më pro NATO-s në Tokë të dëgjohet”.

Lajm i mirë/ Asambleja Parlamentare e NATO-s miraton avancimin e statusit të Kosovës

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit