-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Meloni në Tiranë? Ja kur pritet të vijë kryeministrja italiane

Kryesoret

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni mund të vizitojë Tiranën javën e ardhshme më 5 qershor.

Vizita do të bëhet në kuadër të Javës së Kulturës italiane në Shqipëri.

Kjo vizitë po realizohet gjatë një kohe ku edhe po ndodh ndërtimin i dy kampeve për emigrantët në Shëngjin dhe Gjadër, rezultat i memorandumit të mirëkuptimit të nënshkruar nga Italia dhe Shqipëria, më 6 nëntor të vitit të kaluar.

Vizita e Melonit në Tiranë zhvillohet pak ditë përpara zgjedhjeve për Parlamentin Europian që do të zhvillohen në 8-9 qershor.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit