-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Berisha: Rama lehtësoi akuzat për sulmin e Mëngjesit! Autorëve iu është premtuar shpërblim

Kryesoret

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur sërish ditën e sotme për sulmin që iu bë avokatit Sokol Mëngjesi. Sipas tij ky ishte një sulm politik i Edi Ramës ndaj tij dhe autorëve iu është  premtuar shpërblim.

Pjesë nga fjalimi:
Sot Edi Rama urdhëroi mercenarët e tij të lehtësojnë aktin makabër kriminal qeveritar ndaj profesor Mëngjesit.
Duke marrë përsipër edhe njëherë autorësinë e sponsorit të këtij krimi shtetëror të shëmtuar.
Të dashur miq, sot doresi u paraqit në gjykatë bashkë me mikun, që thotë e bëra për miqësi këtë krim të shëmtuar.
Ju keni dëgjuar rëndom për vrasës me pagesë, kjo qeveri përdor vrasës dhe të burgosur me pagesë.
Po miq, po, po!
Shkoni merrni dosjen Alizoti. Alizotit për mashtrimin iu premtuan dy vite burg dhe 100 mijë euro shpërblim për dy vite burg.
Po kështu doresi që u dorëzua, i janë premtuar mundet 50 mijë, mundet 100 mijë euro për vite burgu.
Kurse tre të tjerë janë në drejtim të paditur.
Ky është në gjithçka një krim shtetëror.
Sot lehtësuan akuzën, nesër një pretekst tjetër.
Atij që i është i përzier pa diskutim që hiqet sikur nuk di gjë, Dritan Nanos i thonë mos prano.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit