-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Përplasën me makinë 2 të mitur, nis procedimi për 2 persona

Kryesoret

Ka nisur një hetim nga policia që lidhet me një aksident ku kanë mbetur të plagosur 2 të mitur.

Procedimi penali ka nisur për personin me iniciale L.M., 51 vjeç, banues në fshatin Vrenjt, pasi në vendin e quajtur “Kryqëzimi Velia”, ka aksidentuar një të mitur, i cili pasi ka marrë ndihmë mjekësore është larguar për në banesë.

Gjithashtu ka nisur procedimi penal dhe për një 16-vjeçar, pasi në Maqellarë, ka aksidentuar një shtetase të mitur, e cila ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.
Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit