-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Burri qëllon gruan me thikë dhe njofton ambulancën

Kryesoret

Një 37-vjeçar nga Kosova ka sulmuar dhe e ka plagosur me thikë gruan e tij në Pongau mbrëmjen e së shtunës. Më pas ai u largua nga banesa në të cilën jetonin së bashku.

“32-vjeçari ka telefonuar në numrin e urgjencës dhe ka treguar për rastin e ndodhur”, ka thënë policia austriake, raporton “Krone Zeitung”.

Më të arritur policia dhe emergjenca në vendin e ngjarjes, gruaja u dërgua në Klinikën Schwarzach nga Kryqi i Kuq, transmeton albinfo.at.

Disa orë më vonë burri u kthye në banesën e tij dhe aty u arrestua nga policia. Prokuroria publike ka urdhëruar që shtetasi kosovar të transferohet në burgun e Salzburgut.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit