-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Sekuestrohen rreth 500 mijë dollarë të firmës italiane në Tiranë

Kryesoret

Ditën e sotme në Tiranë u sekuestruan llogaritë bankare të një firme italiane.

Firmës italiane iu sekuestruan 480 mijë dollarë, 20 mijë euro dhe 1.5 milionë lekë.

Dyshohet se firma pastronte para për në Shqipëri.

Personat e përfshirë në firmë me inicialet T.G., J.l., dhe B.R, janë dënuar në vitin 2016 nga Gjykata e Shkallës së Parë në Itali për mashtrim në përfitimin e fondeve publike dhe se zotërojnë dhe drejtojnë disa biznese atje në fushën e aeronautikës.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit