-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ish-hetuesi: Nuk kam asnjë dyshim që ka deputetë spiunë të BIA-s

Kryesoret

Ish-hetuesi policor në veri të Kosovës, Murat Mehmeti deklaroi se ka deputetë dhe se vazhdimisht në të kaluarën kanë dyshuar se ka policë të Kosovës që dyshohen si spiunë të Agjencisë Serbe të Inteligjencës (BIA). Sipas Mehmetit, dyshimet për spiunazh përfshinin edhe disa deputetë nga minoritetet.

Nuk e kam asnjë dyshim që ka deputetë spiunë të BIA-s, bile ka pasur edhe nga minoritetet.

Por, ne kemi pasur vazhdimisht dyshime për policët tanë një grup i vogël ose policë të niveleve të profileve të ndryshme, po flas prej kombësisë tonë.

Kemi dyshuar që janë duke hetojnë për Rashkë, po flas për vitin 2005 – 2006 kur nuk kemi pasur as AKI.

Të gjithë ata që janë punësuar në policinë e Kosovës nga gjenerata e parë deri në të 12-ën të gjithë kanë hyrë pa asnjë informacion nga Serbia.

Do të thotë nuk ka pasur ende kontakt deri në gjeneratën e 12-të”, ka deklaruar Mehmeti, për RTV Dukagjini.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit