-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Shtyhet seanca në Apelin e Posaçëm ndaj Safet Gjicit

Kryesoret

Shtyhet seanca e parë në Apelin e Posaçëm ndaj ish kryetarit të Bashkisë së Kukësit Safet Gjici.

Seanca është shtyrë më datë 20 qershor për shkak të mosparaqitjes së Alma Kaçit.

Safet Gjici u akuzua për korrupsion dhe shpërdorim detyre.

Ai u dënua me 3 vite burg nën akuzën e “shpërdorimit të detyrës” dhe gjithashtu i është hequr e drejta e ushtrimit të funksioneve publike për 5 vite.

Ndërsa për Alma Kaçin gjykata vendosi dënimin me 1 vit e 6 muaj me gjykim të shkurtuar dënimi zbritje në 1 vit heqje lirie.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit