-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Tërmeti me magnitudë 6 Rihter godet këtë shtet

Kryesoret

Një tërmet me magnitudë 6.0 ka ndodhur në Detin e Karaibeve pranë shtetit Sucre, Venezuelë, rreth orës 23:58 të 22 qershorit. Epiqendra ishte rreth 30 km (18 milje) në verilindje të Yaguaraparo. Lëkundjet ndodhi në një thellësi prej rreth 87 km (54 milje) dhe lëkundje të moderuara është ndjerë ndoshta në pjesë të shteteve Sucre, Monegas dhe veriore të Delta Amacuro në Venezuelë, ndërsa lëkundje të lehta ndoshta kanë ndodhur në Grenada dhe Trinidad dhe Tobago.

Nuk ka raportime fillestare për dëme apo viktima si pasojë e tërmetit. Mund të duhen disa orë derisa autoritetet të kryejnë vlerësime gjithëpërfshirëse të dëmeve, veçanërisht në zonat e largëta. Pasgoditje janë të mundshme gjatë ditëve në vijim. Ngjarja nuk ka shkaktuar asnjë paralajmërim për cunami.

Zyrtarët mund të mbyllin përkohësisht infrastrukturën e transportit në zonën e lëkundjeve për të kontrolluar për dëmtime. Ndërprerje të vogla mund të ndodhin gjatë mbylljeve, por shërbimi ka të ngjarë të rifillojë shpejt nëse nuk gjendet asnjë dëm. Ndërprerjet e shërbimeve komunale janë të mundshme, veçanërisht pranë epiqendrës së tërmetit.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit