-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Spanjë-Angli, finalja e madhe e Euro2024

Kryesoret

Spanjë-Angli në finalen e Euro2024. Ollie Watkins hyri në lojë në minutën e 81-të. Zëvendësoi kapitenin e Anglisë, Harry Kane.

Dhe Watkins ishte vendimtar në kualifikimin e Anglisë në finale të Euro 2024. Në gjysmëfinalen ndaj Holandës, të mërkurën mbrëma në Dortmund, Watkinsi shënoi golin e fitores 2-1.

Në minutën e 91-të ai gjuajti shumë bukur nga zona dhe realizoi për fitoren e madhe. Goli i Watkinsit u shënua kur pritej që ndeshja të shkonte në shtesë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit