-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Dyli

94970 POSTIME
0 KOMENTET

Alarmoi Vlorën për atentat, procedohet penalisht adoleshenti

Policia e Vlorës ka proceduar penalisht një 15-vjeçar ditën e sotme. Pasi dy net më parë bëri një njoftim të rrem në numrin...

I rrethuan forcat ukrainase, rusët “ja mbathin” nga Limani

Rusia njoftoi se ka tërhequr trupat nga qyteti i Limanit, pas një kundërofensive të Ukrainës që synon të rimarrë territoret e pushtuara nga Moska. Njoftimi...

Ligji i ri kundër korrupsionit në SHBA, Kim: Hap përpara kundër gërryesve të demokracisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur të ndryshojnë rregullat sa i takon forcimit të luftës ndaj korrupsionit. Departamenti i Thesarit shpalli një rregull...

Gazsjellësi i ri në Bullgari, shpresë për të ulur varësinë nga importet ruse

Një tubacion i ri i gazit natyror nga Greqia në Bullgari është funksionalizuar më 1 tetor. Futja në funksion e këtij gazsjellësi shënon një...

“Kriminelët fshihen nën petkun e biznesmenit” nami “i zi” i mafies shqiptare shkon deri në Ekuador

Pesë faktorë shpjegojnë arsyet pse në 10 vitet e fundit vendi është kthyer në një parajsë për mafiozët: shqiptarë, italianë, rusë, kinezë… Këto grupe...

PD denoncon bashkinë e Vaut të Dejës: “Mjeshtrat” vodhën 100 milion lekë

Nënkryetari i Partisë Demokratike Luçiano Boçi, me anë të një deklarate për mediat ka bërë një denoncim ndaj Bashkisë së Vaut të Dejës, duke...

Derbi Tirana-Partizani “blindon” kryeqytetin, ja rrugët që do të jenë të bllokuara nesër

Policia e Tiranës njofton se në kuadër masave për ruajtjen e sigurisë gjatë derbit Partizani-Tirana qe do të zhvillohet ditën e nesërme në orën...

COVID-19 në vend: Asnjë humbje jete dhe mbi 40 raste të reja

1Tetor 2022 – Ministria e Shëndetësisë i bën sërisht thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid, veçanërisht në këtë periudhë të vjeshtës, për të...

Para krimi!? 21 mijë euro dhe mbi 16 mln lekë në makinë, nis hetimi për vlonjatin

Policia e Fierit ka proceduar penalisht një 39-vjeçar në Fier pasi ju gjetën një shumë e konsiderueshme parash të dyshuara të fituara në mënyre...

“Rama njeh vetëm betonin e krimin”, Caka: Një tjetër kull mbi në Tiranë pas shiut

Sekretarja e Marrëdhënieve me Publikun në Partinë e Lirisë, Silva Caka me anë të një postimi në facebook ka denoncuar një projekt të ri...

Latest news

- Advertisement -spot_img

/5pyetjet.al