-sidi education-spot_img
28.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Ambasada amerikane

Nisma e Ramës për drejtësinë, SHBA: Procesi duhet të jetë transparent

Ambasada amerikane në Tiranë kërkon transparencë dhe gjithëpërfshirje për nismën e fundit të qeverisë Rama e cila duke përdorur si alibi thellimin e reformës...

SHBA përgatit 32 oficerë të Policisë Gjyqësore

Ekipi i ambasadës amerikane në Tiranë për çështjet e zbatimit të ligjit bashkëpunoi me Akademinë Shqiptare të Sigurisë dhe Policinë e Shtetit për të...

SHBA: Jemi krah SPAK-ut, luftë korrupsionit!

Ambasada amerikane në Tiranë ka dalë dhe një herë në mbështetje të punës së SPAK. Ajo bën të ditur se prokurorët e strukturës së...

Rikthimi i normalitetit në Parlament, reagon SHBA dhe BE: Thelbësore për çdo demokraci

Ambasada e Shteteve të Bashkuara reagon pas sinjaleve të dhëna nga mazhoranca dhe opozita për rikthimin e normalitetit të jetës parlamentare, ndërsa socialistët kanë...

Falsifikimi i vizave amerikane, reagon ambasada e SHBA-së

Ambasada e SHBA-ve ka përgëzuar Policinë e Shtetit dhe Prokurorinë e Tiranës për goditjen që i'u bë këtë të enjte një grupi kriminal që...

SHBA: Kosova po rrit tensionet, kështu nuk ju mbrojmë dot

Ambasada amerikane në Prishtinë ka kritikuar veprimet e autoriteteve të Kosovës, duke thënë se po rrisin në mënyrë të panevojshme tensionet etnike në vend. Duke...

Mosbesim? Ambasada Amerikane: Ky është numri i DEA-s! Denonconi bosët!

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar për herë të dytë në faqen zyrtare në Facebook numrin ku qytetarët mund të denoncojnë tek DEA rastet...

Dita e Rinisë/ SHBA: Tani bëni hapin tjetër, integrimin në BE

Ambasada amerikane në Tiranë ka kujtuar Ditën e Rinisë, që shënoi nisjen e protestave që sollën rënien e regjimit komunist. Përmes një postimi në...

Sulmohet baza ajrore në Irak, ambasada amerikane në alarm

Baza ajrore al-harir në pjesën veriore të Irakut është sulmuar me dronë. Disa brime në Bagdad njoftuan se u ndezën sirenat e alarmit në kompleksin...

Protestat pranë ambasadës amerikane në Bejrut, policia përleshet me protestuesit

Policia është përleshur me protestuesit të mërkurën gjatë demonstratave në Liban kundër sulmeve ajrore izraelite në Rripin e Gazës dhe kundër një shpërthimi vdekjeprurës...

Latest news

/5pyetjet.al