-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Wisner mbledh shoqërinë civile: Ju forconi demokracinë e Shqipërisë!

Kryesoret

I Ngarkuari me Punë në ambasadën e SHBA-së në Tiranë, David Wisner u takua me drejtues të shoqërisë civile, për të dëgjuar rreth punës së tyre frymëzuese, që synon përmirësimin e shoqërisë shqiptare.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, bëhet e ditur se ai ka falënderuar grupin për përpjekjet e tyre për të përmirësuar demokracinë në Shqipëri duke çuar përpara të drejtat e njeriut dhe shtetin e së drejtës, luftën kundër korrupsionit, duke kërkuar integritet zgjedhor dhe duke nxitur aktivizmin politik.

“Aktorët e shoqërisë civile, të mëdhenj apo të vegjël, forcojnë demokracinë e Shqipërisë dhe përmirësojnë të ardhmen e saj”, citohet postimi.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit