-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#cmime

Vasili: Bordi i Transparencës po vjedh shqiptarët, të ulen çmimet

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka akuzuar Bordin e Transparencës se po vjedh shqiptarët. Vasili përmes një statusi në Facebook theksoi Bordi ka...

Çmimet e larta frenojnë konsumin, importet bien 6% në sasi për 9-mujorin

Çmimet e larta rezultojnë se po frenojnë konsumin për shumë produkte. Sipas INSTAT, në periudhën janar – shtator, importet në sasi ranë me gati...

Katar, rriten çmimet para Botërorit të vitit 2022

Pronarët e  hoteleve të Katarit, kanë dëbuar një numër në rritje të qiramarrësve kryesisht të huaj, me një njoftim të bërë vetëm disa ditë...

Caka: Në Tiranë po ushtrohet një lojë mafioze me çmimet e banesave

Ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Silvia Caka, në një dalje publike për mediat akuzoi qeverinë e Edi Ramës për shkatërrim të Tiranës, duke...

Çmimet e apartamenteve në BE për 12 vjet u rritën me 48%; Në Tiranë u shtrenjtuan 40% brenda një viti

Çmimet e apartamenteve në Bashkimin Europian nga viti 2010 deri në 3-mujorin e dytë të 2022, janë rritur 48%. Për të njëjtën periudhë qiratë janë shtrenjtuar me...

Çmimi i karburanteve, Vasili: Të shkrihet Bordi i Transparencës

Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili, ka akuzuar qeverinë se po grabit shqiptarët nëpërmjet Bordit të Transparencës. “Qeveria ka ngritur një mekanizëm që quhet...

Dua Lipa bën histori, lë pas yjet botërorë

Prej vitesh ajo e ka afirmuar veten si një divë e pop-it në muzikën botërore dhe vijon të korr sukses pas suksesi. 3 herë fituesja...

Biden për kompanitë e naftës: Mos i rrisni çmimet e karburantit për shkak të uraganit

Kalimi i uraganit Ian nëpër Florida nuk është "një justifikim" për të rritur çmimin e benzinës, tha presidenti amerikan Joe Biden në një paralajmërim...

Bie çmimi i naftës në Kosovë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, të cilat janë të ngjashme me ato të një dite...

Shqipëria, ndër vendet me rritjen më të lartë të çmimit të bukës në Europë

Shqipëria renditet ndër vendet që kanë para një rritje të lartë të çmimeve të bukës në Europë, duke ia tejkaluar mesatares së Bashkimit Europian. Sipas...

Latest news

/5pyetjet.al