-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

dinari

‘Tym i zi’ në Bruksel! Nuk ka marrëveshje për dinarin në Kosovë

Nuk ka marrëveshje në Bruksel kryenegociatori i Serbisë, Petar Petkoviç deklaroi se takimi i sotëm ka përfunduar pa marrëveshje për çështjen e dinarit. Petkoviç...

Kosova dhe Serbia mes ‘tensioneve’ për bllokimet në kufi, takohen në Bruksel për dinarin

Pavarësisht tensionimit të situatës pas ndalimit të qytetarëve të Kosovës në kufijtë e Serbisë, për herë të katërt me radhë sot në Bruksel do...

‘Dinari’ në Bruksel, Bislimi: Jemi në rrugën e duhur për zgjidhje

Të enjten u takuan në Bruksel kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë për të diskutuar rreth dinarit. Kryenegociatori serb Petar Petkoviç tha se s’ka pasur...

Kosovë-Serbi: Raundi i bisedimeve në Bruksel për dinarin

Përfaqësuesit e Kosovës dhe Serbisë takohen sot (04.04) në Bruksel nën ndërmjetësimin e BE-së në një raund të ri bisedimesh për zgjidhjen e situatave të krijuara për dinarin e Serbisë. Rregullorja...

‘Dinari’ në Bruksel, Vetëvendosje: E kemi mbyllur atë punë

Diskutimet për rregulloren e Bankës Qendrore të Kosovës, ku ndalohet përdorimi i dinarit do të vazhdojnë edhe javën e ardhshme në kuadër të dialogut...

Vuçiç për dinarin: Serbisë po i kërkohet ta shesë Bankën e Kursimeve Postare

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç , ka thënë të premten duke folur për dinarin e ndaluar në Kosovë se Serbisë po i kërkohet t’ia “shesë”...

Mbyllet pa marrëveshje takimi në Bruksel për dinarin

Ka përfunduar pa marrëveshje takimi mes kryenegociatorëve – ai i Kosovës, Besnik Bislimi, dhe i Serbisë, Petar Petkoviç, nën ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian në...

Hovenier: Dinari, kërcënimi i Vuçiçit për luftë dhe raporti me Kurtin

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier doli më optimist nga takimi i sotëm me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Jashtë ndërtesës së...

Kurti kundër SHBA-së: Nuk pranojmë propozime për dinarin

Të gjitha problemet, të cilat mund t’i kenë qytetarët serbë lidhur me rregulloren e Bankës Qendrore të Kosovës, me anë të së cilës ndalohet...

Kosova dhe Serbia ulen sot në Bruksel, kërkohet zgjidhje për dinarin

Sot në Bruksel do të zhvillohet takimi i radhës ndërmjet kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, ndërkaq ndër temat që do të diskutohet...

Latest news

/5pyetjet.al