-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#donald trump

Trump bën reklamën e çuditshme për fushatën e tij frymëzuar nga eklipsi

Ditën e djeshme në Amerikën e Veriut ndodhi eklipsi diellor i cili la në errësirë disa shtete për disa minuta. Shumë njerëz filmuan dhe regjistruan...

‘Ukraina të dorëzohet’! Plani i Trump për t’i dhënë fund luftës

Në një artikull të ‘Uashington Post’, thuhet se Donald Trump do të bëjë presion ndaj Ukrainës që të heqë dorë nga territori i saj...

Zgjedhjet në SHBA/ Trump ‘lidh’ Bidenin në kamionçinë

Donald Trump tërhoqi kritika të shtunën për një video në platformën e tij “Truth Social” që shfaqte një imazh të Presidentit Joe Biden “të...

Investimet e Kushner, demokratët në SHBA: Po përdor marrëdhënien me Ramën

Demokratët e Dhomës së Përfaqësuesve tani po kërkojnë që ata t'i nënshtrojnë dhëndrit të Donald Trump, Jared Kushner, në shqyrtim mbi marrëveshjet e tij...

Sot dita e së vërtetës për pasurinë e Donald Trump

Ish presidenti i SHBA-ve Donald Trump, që i dha trajtë imazhit të tij politik si një miliarder i suksesshëm i pasurive të patundshme, përballet...

Trump rrezikon të humbasë pasurinë nëse nuk paguan 464 milionë dollarë garanci

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, po i bëhet presion nga prokurorja e përgjithshme e Nju Jorkut, Letitia James, për të dhënë peng...

Ish këshilltar i Donald Trump, paraqitet të kryejë dënimin me katër muaj burg

Ish këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Peter Navarro, u paraqit në burg të martën për të kryer një dënim prej katër muajsh. Ai u...

Dhëndri i Trump ndan fotot nga projekti luksoz në Shqipëri

Dhëndri i ish-Presidentit amerikan Donald Trump Jared Kushner ka ndarë disa nga pamjet e projekteve që ka për të investuar në Shqipëri. "Të emocionuar për...

Biden dhe Trump fillojnë betejën në Xhorxhia

Fushata elektorale për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 fillon të shtunën, aty ku gara u ndal në vitin 2020. Ose më saktë, aty ku...

Nikki Haley pranon humbjen kundër Donald Trump

Një zhvillim i papritur ka ndodhur për sa i përket zgjedhjeve presidenciale në SHBA 2024, Nikki Haley, e cila ishte një nga kandidatët e...

Latest news

/5pyetjet.al