-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Dylber Balla

Serbia i liroi/ Djali i policit flet për “5Pyetjet.al”: Babai erdhi në shtëpi

Nga Dylber Balla Tre policët e Kosovës Beqir Sefa, Mustafë Shemi dhe Rifat Zeka të arrestuar në 14 Qershor u liruan paraditen e sotme. Në mesditë...

Rivali i Bashës te “5Pyetjet.al”: S’ka moral të rikthehet, nëse ul kokën e marr sekretar

Nga Dylber Balla Sot u hap zyrtarisht gara për kryetarin e ri të PD-së. Përballë Lulzim Bashës që kërkon rikthimin në krye të PD-së është...

Çfarë ndodhi brenda PD-së? Açka për “5Pyetjet.al”: Provokimi, diversioni dhe Basha

Nga Dylber Balla Mbrëmja e djeshme deri pas mesnate në orët e para të ditës së sotme ishte e tensionuar në selinë e re të...

Flasin për “5Pyetjet.al” dy kandidatët e PD-së për Tiranën: Ishte surprizë

Nga Dylber Balla Sot është një ditë vendimtare për PD-në e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj pasi do të zyrtarizohen emrat për kandidatë për kryetar bashkie...

Hyseni në krye të SHISH-it! Deputeti i PDK te “5Pyetjet.al”: Kurti gaboi, shkarkimi politik

Nga Dylber Balla Kryeministri Edi Rama i propozoi Presidentit Bajram Begaj emrin për të marrë drejtimin e Shërbimit Informativ Shtetëror. Rama propozoi Vlora Hysenin, e...

PD drejt KAS-it! Anëtarët flasin për “5pyetjet.al”: Specifike! S’ka pasur rast të ngjashëm

Nga Dylber Balla Sot PD me kryetar “de jure” Lulzim Bashën vendosi që të mos dërgonte në KQZ dy dokumentet për regjistrim në zgjedhjet e...

Kandidat për Vlorën? Diplomati flet për herë të parë te “5Pyetjet.al”: Gjithçka mund të ndodhë

Nga Dylber Balla Kryeministri Edi Rama po bën gati ekipin e kandidatëve për bashkitë për zgjedhjet e 14 Majit. Pjesa dërrmuese do të jenë rikonfirmime,...

Tragjedia në Sauk! Eksperti flet te “5pyetjet.al”: Shoferi i papërgjegjshëm në timon

Nga Dylber Balla Pa kaluar 24 orë në tre qytete të Shqipërisë janë shënuar tre aksidente me pesë viktima. Ngjarja më e rëndë u shënua...

Koncesioni i Aeroportit të Vlorës, Gjokutaj te “5pyetjet.al”: Manovra ka risk! Qeveria të japë sqarime

Nga Dylber Balla Fakti që njëra nga kompanitë fituese të tenderit të aeroportit të Vlorës u largua nga projekti dhe i shiti aksionet me një...

Selami Xhepa te “5pyetjet.al”: Tre arsye! Drejtësia të hetojë koncesionin e aeroportit të Vlorës

Nga Dylber Balla Eksperti i njohur i fushës së ekonomisë, profesor Selami Xhepa në një intervistë për “5pyetjet.al” u shpreh se koncesioni i aeroportit të...

Latest news

/5pyetjet.al