-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

europa

Emigracioni, sa djathtas po zhvendoset Europa?

Gjermania, Franca, Holanda: partitë e ekstremit të djathtë dhe populiste të djathta sivjet kanë mundur ta rrisin ndjeshëm influencën e tyre politike. Çfarë do...

Luftë në Ballkan? Kreu i ushtrisë belge: Europa duhet të përgatitet urgjentisht

Admirali Michel Hofman, shefi i shtabit të ushtrisë belge, paralajmëron një luftë me Rusinë. Hoffman e bëri paralajmërimin gjatë një vizite tek ushtarët belgë të...

FOTO/ “Magjia e festave”, qytetet e Evropës shkëlqejnë në sezonin e Krishtlindjes

Nuk ka mbetur shumë kohë deri në ditën e Krishtlindjes. Në të gjithë Evropën dritat e festave po ndriçojnë rrugët. Ja disa nga qytetet...

“Po i mbarojnë edhe BE-së paratë?” DW: Komisioni Europian do të rrisë buxhetin me 66 mld euro

Jo vetëm Berlini grindet për para, por edhe Brukseli. Komisioni Europian parashikon të rrisë buxhetin e BE me 66 miliardë euro. Qeveria gjermane kërkon...

Cili është destinacioni më i mirë europian për këtë Krishtlindje?

Qyteti rumun i Krajovës është renditur në vendin e parë për tregun e Krishtlindjeve të këtij viti nga "Europian Best Destinations". Në qendër të tregut...

Ndihmës sekretarja amerikane në Shkup: Jemi të bashkuar për një Evropë të sigurt

“SHBA-ja mbetet fuqishëm e përkushtuar ndaj politikës së dyerve të hapura të NATO-s, për sigurimin e një Evrope të sigurt dhe paqësore dhe ne...

Vokshi: Kërkova ndihmën e grave të Europës për të rrëzuar Ramën

Kryetarja e Forumit të Grave demokrate, Albana Vokshi sipas selisë njoftimit të selisë blu u kërkoi grave europiane të qendrës së djathtë të bëheshin...

Lista/ Vendet më të mira për të punuar nga shtëpia

Nëse punoni në distancë, ky studim mund t’ju ndihmojë të gjeni vendet më të mira se ku të punoni. Global Remote Work Index 2023 klasifikon...

Stuhia “Ciaran”, 14 të vdekur në Evropën Perëndimore

Zyrtarët në Evropën Perëndimore thanë se stuhia "Ciaran" shkaktoi vdekjen e të paktën 14 personave gjatë tre ditëve të fundit, duke sjellë me vete...

Ministri austriak thirrje BE-së: Mos ta harrojmë Ballkanin Perëndimor

Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Aleksandar Schallenberg është shprehur se Bashkimi Evropian duhet të mbajë fokusin edhe në Ballkanin Perëndimor pas krizave...

Latest news

/5pyetjet.al