-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

gjyqtare

DOKUMENTI/ Gjyqtarja: Më kërcënoi prokurori

Gjyqtarja Arnisa Këlliçi, e cila është vendosur nën mbrojtje nga Garda me urdhër të KLGJ-së pas denoncimit që mori pak ditë më parë, ka...

“Keni dy fëmijë, si mund të rroni ju, e jo ata”! Garda merr në mbrojtje gjyqtaren

Komisioni për mbrojtjen e magjistratëve miraton kërkesën e gjyqtares Arnisa Këlliçi për mbrojtje të posaçme nga garda e republikës për një afat kohor 3...

EMRI/ Berisha kërkoi përjashtimin e Irena Gjokës, zbulohet gjyqtarja që do shqyrtojë rastin

Më parë avokatët e ish-kryeministrit Sali Berisha kishin bërë një kërkesë për të përjashtuar gjyqtare Irena Gjoka nga gjykimi i çështjes së tij. Kërkesa e...

Gjykata anulon vendimin e qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve në Kosovë

Departamenti Administrativ i Gjykatës Themelore në Prishtinë, ka aprovuar në tërësi kërkesëpadinë e paditëses- Shoqata e Prokurorëve të Kosovës, ndërsa ka anuluar si të...

Kërcënimi i prokurorëve, gjyqtarët e Gjykatës së Lartë: Shqetësim për shoqërinë

Gjyqtarët e Gjykatës së Lartë kanë reaguar për rastin e dy prokuroreve të cilat ishin në rrezik pas zbulimit të planit të Leart Haxhiut. “Presionet...

Kërkoi masë lehtësuese, ja kur do të dalë Safet Gjici para Gjykatës së Apelit të Posaçëm

Data 14 korrik do të jetë data kur ish-kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici do të dalë para Gjykatës së Apelit të Posaçëm në orën...

Sokol Çomo zgjidhet kryetari i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit

Zgjidhet me votë unanime kryetari i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Sokol Çomo do të ushtrojë këtë funksion për një mandat 3-vjeçar. Seanca për zgjedhjen...

Flet gjyqtarja milionere që i grabitën shtëpinë: Më morën eurot dhe bizhuteritë

Shtëpia e një gjyqtareje në Durrës është grabitur. Shpëtime Pitaku është gjyqtarja e grabitur e cila ka shkuar në polici ku ka bërë dhe kallëzimin...

“Gërdeci”, përplasje në gjyq mes Zamira Durdës dhe gjyqtares: Dua drejtësi për djalin tim 7 vjeç!

Në Gjykatën e Posaçme ka nisur gjyqi ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu, i cili është nën akuzë për tragjedinë e Gërdecit. Seanca e...

‘Njerëz pranë Kastriotit kërcënuan Xhajën’, Kastrati: Mund të mos i arbitrojmë më!

Ndeshja e javës së 28-të në Superligë mes Kastriotit dhe Bylisit u anullua dje pas kërcënimeve me jetë në drejtim të arbitrit kryesor, Juxhin...

Latest news

/5pyetjet.al