-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

italiane

Nga raportet me Melonin, te kujtimet e komunizmit, rrëfehet Edi Rama: Sot do isha në çmendinë nëse…

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka dhënë një tjetër intervistë për mediat italiane, këtë herë për të përditshmen “LIBERO”. Kreu i qeverisë shqiptarë ka folur...

SKANDAL/ Mediat italiane e bëjnë Partizanin të Beogradit pas miqësores me Romën

Për Partizanin, për kryeqytetit shqiptar, vizita e Romës ishte më shumë se sa një test miqësor. Nuk ndodh shpesh që në Tiranë të vijë...

Ndodh në Divjakë, 8 italianëve u ngecin makinat në baltën e pyllit

8 turistëve italianë u mbetën në baltë, në pyll 2 automjetet me të cilat ata lëviznin gjatë mesnatës në Divjakë duke bërë të pamundur...

Skema e mashtrimit me TVSH, arrestohen 2 persona në Gjirokastër, 3 në kërkim

Ditën e sotme policia e Gjirokastrës në kuadër të operacionit “Skema” ka bërë të mundur arrestimin e 2 personave të akuzuar për veprimtari kriminale...

“Lumë” droge në banesë, karabinierët kapin “spacciatorin” e tmerrshëm shqiptar

Një i ri shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi është kapur në flagrancë me 500 gram lëndë narkotike dhe disa qindra euro cash....

EMRAT e “kokave” dhe “spaçatorëve” shqiptarë, që drejtonin trafikun e drogës në Itali

Policia italiane dhe antidroga kanë goditur dy grupe të fuqishme kriminale në fushën e narkotikëve, ndërsa deri më tani, në pranga janë vënë 14...

Në “listën e kuqe” të drejtësisë italiane, kush është presidenti i Korabit, që u arrestua nga policia

Policia e Shtetit njoftoi sot se ka vënë në pranga një 51-vjeçar, i cili akuzohet nga shteti italian për prostitucion, akuzë për të cilën...

46-vjeçarja italiane tenton të vrasë burrin shqiptar me helm miu

Një 46-vjeçare italiane është arrestuar në Rimini, Itali, pasi ka tentuar të vrasë disa herë me helm miu burrin shqiptar. Dyshimet e profesionistëve shëndetësorë lindën kur,...

Turizmi në Shqipëri, anglezët dorëlëshuar ndërsa italianët më “kurnacët”

Si po ndikon në konsum lulëzimi turistik që po përjeton vendi këtë vit. Operatorët turistikë ankohen se shteti nuk po bën asgjë për të...

Po i ikte policisë, ky është shqiptari dhe italiania që vdiqën në aksidentin tragjik

Një aksident tragjik me dy viktima dhe 3 të plagosur ka ndodhur ditën e djeshme në rrugën Montelabbatese, Pesaro, Itali. Një 27-vjeçar shqiptar nga...

Latest news

/5pyetjet.al