-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#izrael

Kërcënohet me jetë Dua Lipa, qëndroj kundër luftës në Gaza

Një këngë nga dyshja hip-hop izraelite, Ness Ve Still, e publikuar pas shpërthimit të luftës midis Izraelit dhe Hamasit, është bërë himni jozyrtar i...

Washington Post zbulon ‘krisjen’ midis Shtëpisë së Bardhë dhe Netanjahut

Joe Biden dhe këshilltarët e tij "janë më afër" se kurrë ndarjes me kryeministrin izraelit që nga fillimi i luftës në Gaza. Shefi i...

Palestinezët që ikën në Rafah kanë frikë nga sulmi i Izraelit

Qindra mijëra palestinezë në Rafah – qyteti më jugor i Gazës – mbërritën atje pasi u detyruan të lëviznin vazhdimisht, duke ikur nga sulmet...

Netanyahu, nën presion për të pranuar marrëveshjen me Hamasin

Sondazhet e reja tregojnë se mbështetja për kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu është gjithnjë e më në rënie. Një marrëveshje e re e mundshme për lirimin...

Namibia: Gjermania ‘e paaftë të nxjerrë mësime nga historia’

Namibia  kritikoi ashpër  Gjermaninë , ish-sundimtarin e saj kolonial, në fillim të këtij muaji pasi qeveria gjermane tha se do të mbështeste Izraelin kundër akuzave për gjenocid në një çështje...

Netanyahu kundërshton publikisht shtytjen e SHBA-së për shtetin palestinez

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu thotë se ai u ka thënë Shteteve të Bashkuara se ai kundërshton krijimin e një shteti palestinez sapo konflikti në...

Cameron: Nuk kishim zgjidhje tjetër, sulmuam Houthi-t për të mbrojtur lirinë

"Mbretëria e Bashkuar nuk kishte "zgjidhje" përveçse të ndërmerrte veprime ushtarake kundër Houthis në Jemen lidhur me sulmet e tyre në Detin e Kuq"...

Ministri izraelit paralajmëron: Izraeli mund të bëj ‘copy-paste’ luftën e Gazës në Bejrut

Ministri izraelit i Mbrojtjes, Yoav Gallant ka folur sërish për përshkallëzimin e mundshëm të konfliktit në kufirin me Libanin, dhe tha se ushtria izraelite...

Plasin protestat në Izrael, qytetarët duan të largojnë urgjentisht…

Disa mijëra mbështetës, miq dhe anëtarë të familjes së pengjeve izraelite të kapura nga Hamasi më 7 tetor u mblodhën në Tel Aviv për...

Në Stamboll, Blinken dhe Erdogan bisedojnë për luftën në Gaza

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka biseduar në Stamboll me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, lidhur me luftën mes Izraelit dhe Hamasit...

Latest news

/5pyetjet.al