-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#izrael

Fillimi i konfliktit me Izraelin, a e përballon dot Irani ekonomikisht luftën?

Irani prej vitesh vuan nga inflacioni i lartë, dobësimi i valutës e pasojat e sanksioneve ndërkombëtare. Masa të reja të perëndimit dhe një konflikt...

Konflikti në Lindjen e Mesme, deputeti: Ka ndikim në zgjedhjet e SHBA-së

Deputeti Etjen Xhafa i ftuar në emisionin '5 Pyetjet' ka folur për situatën e trazuar në Lindjen e Mesme ku së fundmi u sulmua...

Konfliktet në Lindjen e Mesme, pedagogu: Ka interesa mes shumë shtetve

Pedagogu Emilio Cika ka folur në emisionin '5 Pyetjet nga Babaramo' për konfliktin midis Iranit dhe Izraelit. Sipas tij ky konflikt fsheh interesa mes...

Ben Blushi: Pse Irani sulmoi Izraelin?!

Ka vetëm një arsye. Për të tërhequr në konflikt Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Këtë variant e beson edhe vetë Irani i cili u...

SHBA ‘zmbrapset’ nga Irani dhe bën paralajmërimin për Izraelin

Presidenti amerikan Joe Biden ka paralajmëruar kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu se Shtetet e Bashkuara nuk do të marrin pjesë në asnjë kundërofensivë kundër Iranit...

Netanyahu reagon për sulmin e Iranit: Jemi të përgatitur

Irani ka nisur një sulm kundër Izraelit me dhjetëra dronë. Dronët vlerësohet se kërkojnë disa orë për të kaluar një distancë të tillë, sipas faqes...

BE: Për herë të parë sanksione ndaj kolonëve izraelitë

Ministrat e Jashtëm të Anglisë të BE-së ranë në një takim në Bruksel për planetin përkatës për herë të parë sanksionet e kolonës kundërvënës radikale në...

SHBA nis ndërtimin e një porti në Gaza dhe paralajmëron Izraelin

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden paralajmëroi kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu se shkatërrimi i mëtejshëm në Gaza do të dëmtonte më shumë Izraelin sesa do të ndihmonte kauzën...

Hezbollahu me sulme hakmarrëse ndaj Izraelit

Një sulm ajror izraelit vrau një grua dhe një vajzë në jug të Libanit më 21 shkurt, duke nxitur grupin libanez, Hezbollah që të...

Izraeli kryen sulme të reja vdekjeprurëse në Rripin e Gazës

Izraeli ka kryer sulme ajrore në mbarë Gazën, duke vrarë të paktën 18 persona gjatë natës të shtunës dhe gjatë të dielës, më 18...

Latest news

/5pyetjet.al